Reportáže

Otázky bratru superintendentovi

V rámci cyklu "Historie a vývoj AMM" jsem položil několik podobných otázek velikánům AMM. Jako první mi odpověděl pan superintendent Petr Procházka.

Pojďme číst Bibli. Třeba jednu kapitolu denně…

Čtete Bibli? Pravidelně? Jak často ji berete do ruky a kolik času jí věnujete? Jak k ní přistupujete? Zkuste si sami pro sebe na tyhle otázky odpovědět. Jsou totiž důležité. Bez Bible se totiž nelze posunout dál. Nebo lépe řečeno blíž. Blíž k Bohu.

Místo, kde lidé naslouchají a Bůh mluví

Na tichém místě ve Tvé blízkosti, na tom místě, kde jsi Ty, Pane, Tebe víc chci znát... To jsou slova jedné chvály, slova, která velmi výstižně popisují moje nejmilovanější místo - Poušť. Mládežnický týden na Poušti je pro mě vždy vrcholem prázdnin. Je to týden, který nabízí útěk od reality, od všeho, co nás trápí v běžných pracovních dnech. Je to útěk do světa, kde se všichni soustředí na Boha, kde lidé hledají odpovědi na své otázky, léčí si svá zranění a uklízejí ve svých myslích i srdcích. Je to místo, kde se scházejí mladí křesťané, aby se povzbudili a obohatili navzájem, místo, kde Bůh mluví. Snad právě proto, že mu tam lidé více naslouchají...

Víkendovka v Plzni

Víkendovka v Plzni

10.5-12.5.