Domů > Mládeže a dorosty > Praha Horní Počernice

Praha Horní Počernice

Dovolte mi, abych vás všechny čtenáře informací o naší mládeži pozdravil jménem našeho vedoucího týmu (Dominika Nováková, Jan Pěkný, Filip Janoušek).

Na začátku bych vás rád informoval ve stručnosti o naší nově vzniklé mládeži v Horních Počernicích.

Trocha historie….

Nově vzniklá mládež v Horních Počernicích funguje od září/října 2012. O vznik této mládeže se zasloužila rodina kazatele farnosti (br. Richarda Nováka st.) a přátelé, mládežníci ECM z Prahy a okolí, kteří hledali nové společenství. A tak jsme se začali tenkrát pravidelně scházet každé úterý.

Jak je to aktuálně….

Mládež se koná každé úterý (18:00 – 19:30), v prostorách farnosti ECM Horní Počernice. (Budova, má na sobě nakreslený černý kříž s červeným plamenem - adresa: Křovinovo náměstí 12, Praha 9)

Program vypadá asi takto:

1) Chvály

V první části pouštíme chvály s promítáním na zeď, - je-li to třeba chvála s videoklipem nebo tam jsou slova atd.
Druhou částí chval jsou živé chvály, které tvoří naše sborové jádro mládeže

2) Video

Po chvalách a přivítání se pouští video spojené s daným měsíčním tématem.

3) Hra

Není to pravidlem, ale občas bývá po videu i hra

4) Modlitba

Po videu nebo hře je na řadě zahajovací modlitba, odstartující hlavní program, který by měl být více vážný a u kterého bychom měli rozjímat nad Božím slovem.

5) Slovo

Vztyčný bod našich mládežnických setkání je slovo, o které se pravidelně střídáme, a střídáme i témata. Témata si na rok 2013/2014 mohou mládežníci volit sami prostřednictvím ankety, která je přístupná na facebooku. Jednou do měsíce má zahajovací slovo na nové téma Richard Novák starší (kazatel farnosti), který nám předává doporučené směry, po kterých bychom měli v tématech jít.

6) Diskuze

Diskuze a body k diskuzi oznamuje vždy člověk, který si připravil Slovo, a který nám pokládá otázky, které předpokládá, že budou žádány, nebo že obohatí naše společenství.

7) Závěr programu:

ukončení společnými modlitbami za naše potřeby.


Po programu, který obvykle končí v rozmezí od 19:30 – 19:45 jdeme do klubovny, kde se vzájemně sdílíme, jíme občerstvení a radujeme se ze společných chvil, které trávíme stolními hrami nebo jiným druhem zábavy, který je nám blízký :)))

Předem za vedoucí tým chci povzbudit a přivítat každého odvážného mladého člověka, který se nebojí přijít mezi mladé lidi, kteří touží po otevřeném a radostném společenství.

Za vedoucí tým (Dominika Nováková, Jan Pěkný a Filip Janoušek) vám přeji mnoho zdraví a Božího požehnání v letošním i příštím roce. Filip Janoušek

Kontakty:

Richard Novák – starší, (kazatel farnosti) - horni.pocernice@umc.cz tel.: 775941105
Filip Janoušek – hlavní vedoucí mládeže -  janousekf@seznam.cz, tel.: 774696044

Internetové stránky farnosti v Horních Počernicích vás odkážou na potřebnou adresu farnosti a zároveň mohou posloužit jako odkaz pro další informace o naší farnosti včetně mládeže, o kterých také referuje další vedoucí mládeže Jan Pěkný.
http://www.umc.cz/hopo/