Domů > Konference mládeže > Ohlasy z Konference 2008

Ohlasy z Konference 2008

Konference je již dlouho za námi, ale na celkové zhodnocení není nikdy pozdě.

"Pokud mám zhodnotit konferenci, bylo by dobré uvést její zápory a klady. Jako zápor vidím zejména časové skluzy začátků a konců hlavních shromáždění v aule, a to hlavně kvůli problémům s počítačem. Poučením pro příště je, že všechny audio- a videopříspěvky je třeba nejméně týden před konferencí v počítači pořádně ozkoušet. Jako klad konference
vnímám zajména celkovou duchovní "atmosféru", za což patří dík Bohu a také všem modlitebníkům, kteří na konferenci mysleli. Dobře hodnotím též pestrost programu - myslím,  že každý i na konferenci přišel na své, jak milovníci alternativní kultury, tak např. příznivci dynamického kázání. Mně osobně se líbily semináře, jejichž tématická zaměření byla též pestrá. Největší radost jsem však měl z týmu jihlavských dorosťáků, jejichž nasazenost pro konferenci byla úžasná".

Jirka Kubík, spoluorganizátor KMM 08, ECM Jihlava

"Letošní konference byla úžasně...PESTRÁ! Semináře-vybrali si ti hooodně i méně teologicky resp.v cestě za Pánem pokročilí, kazatelé přinášející nové inspirativní pohledy na víru z dálky a ...ještě věší dálky, samotná Jihlava a tolik známých i méně známých sourozenců, o které se člověk může zapálit nebo apoň trochu přihřát:-),...jenom škoda že nebyla o fous delší, nestihla jsem z daleka všechno(y),co (koho) bych chtěla! Moc mě povzbudilo, že tolik tančících, básnících, hrajících nebo prezentujících dalo na frak obávanému "konferenčnímu křesťanství"! Copak by se něco podobného dalo vykřesat z víkendového zápalu? A hlavně velký dík všem z jihlavskému sboru za skvělé přijetí a podporu!!!"

Silva

"Na konferenci se mi nejvíc líbilo, že tam byl rozmanitý program a každý si myslím mohl vybrat. Např. u Lamačských chval, u kterých jsem usínal, se naši mládežníci z Plzně nejvíc probudili a ze Slavovo semináře, který byl "radou moudrých" (tj. členama AMM) vyhodnocen jako slabý článek, jsem si odnesl zdaleka nejvíc podnětných myšlenek (možná to bylo dáno i originální Slavovo interpretací, na kterou se dlouho nezapomíná:-). No, a pokud si někdo nevybral z programu, mohl si určitě vybrat dobrou společnost. Takže hurá za rok do Tachova."

Pavel

"Mně se na konferenci moc líbilo a ani nemám jednu konkrétní věc, proč tomu tak bylo. Prostě vidět se a pokecat s lidma, zažít prima čas uctívání a dobrýho vyučování - to pro mě bylo velkým povzbuzením. V šoku jsem byl z toho, že ti, které jsem znal jako chlapečky vyrostli v chlapy a holčičky v ženy. Roste nám v církvi nová generace. Jaká bude? To mě vede na kolena."

Milan

"Takže jako samotnou konferenci ji hodnotim kladně. Byla sem tam moc ráda. Slovo bylo taky skvělé...ještě teď z něho čerpám a hodně mně to dalo. Z organizační stránky tam byli nějaké chybičky...spíše myslím ty technické věci, ale to se občas stává. Jinak co se týče toho zvoleného sálu, tak to bylo supr. Ta škola byla moc fajn! Všechno bylo blízko sebe. Jidlo taky bylo v pohodě. Opravdu si myslim,že se to povedlo. Modlitby udělaly taky hodně! :)"

Iveta

"Vždyť Bůh je s námi!

Každý, kdo někdy připravoval podobnou akci tuší, že není v člověčích silách udělat vždy vše nej. My lidé nejsme dokonalí, a proto i konference může být skvělá lekce, jak se podpírat a v lásce přijímat. Kéž vás potěší malé nahlédnutí do zákulisí všeho dění a příprav „pravé šlehačky“.

V úvodu, proč vlastně obraz pravé šlehačky? Znáte tu chvíli, kdy se po vydatném obědě objeví na stole dezert a k jeho dokončení schází jen šlehačka? Máte dvě možnosti, sáhnout do lednice pro super echt snadný, bezpracný, možná i chemický výrobek ve spreji nebo si dáte tu námahu a počkáte si, až se ručně našlehá ta opravdová, skutečná, pravá smetana. Chuťový rozdíl poznáte i poslepu, to vám zaručuji! A podobně mi to připadalo s přípravami konference v Jihlavě. Není mi zatěžko zopakovat tu známou pravdu, že - kdo očekává na Hospodina, opravdu není nikdy zahanben, a podtrhuji, že bez Boží přízně a Jeho předcházení bychom „byli v troubě“:o)

Zpětně jen žasnu, jak se dořešily ne vždy snadné přípravy zázemí prostoru, noclehu, stravy, řečníků a služebníků, dokonce i financí. Otevřely se mnohé dveře, které ještě nikdy nebyly takto dokořán. Že by to bylo tím, že máme známé, že vznikl úžasný tým jihlaváků a zázemí konference podpořili rozličnými způsoby mnozí sourozenci? Víte, tak nějak si čím dál víc uvědomuji, že bez lidí by to opravdu nešlo. Bůh vždycky jednal s člověkem, pro člověka i skrze člověka pokud se Bohu vydá do rukou. Ale ze všecho nejvíc mi v srdci zní, že všechno to nádherné bylo z Boží milosti, protože On to chtěl učinit pro nás.

Bylo-li co dobrého, co jsme přijali, to Boží ruka učinila...a to i skrze vás:o)

Děkujeme, že jsme s vámi mohli prožít, že je Bůh s námi."

Jitka